Zaplanowany ogród, czemu nie

‚o wymagajÄ…ce.Ogród XIX wiekuKupujÄ…c dziaÅ‚kÄ™ z domem, lub decydujÄ…c siÄ™ na budowÄ™ wÅ‚asnego warto pomyÅ›leć o tym jak urzÄ…dzimy ogród. Możemy przebierać w różnych stylach, które można znaleźć w internecie lub w

Zaplanowany ogród, czemu nie Ogród to nie tylko róże, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Świetnie zajmą miejsce w ogrodzie, posłużą za zielony płot i zazwyczaj są mało wymagające.

Ogród XIX wieku

Kupując działkę z domem, lub decydując się na budowę własnego warto pomyśleć o tym jak urządzimy ogród. Możemy przebierać w różnych stylach, które można znaleźć w internecie lub w książkach.

Styl nowoczesny to z pewnością ciekawa propozycja dla ogrodów przy nowoczesnych budynkach np. biurowcach. W tym stylu dominuje prostota i geometryczne kształty, rośliny często są sadzone pojedynczo lub w linii. Całość uzupełnia się dużymi donicami, drewnianymi i szklanymi elementami oraz nowoczesnymi rzeźbami.


Definicja ogrodnictwa z Wikipedii

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo


Definicja dzikiego ogrodu w Wikipedii

Dziki ogród ? nurt w ogrodnictwie zapoczątkowany przez Williama Robinsona (1938-1935). Przełom w sztuce i projektowaniu ogrodów zapoczątkowany w Anglii. Autor zalecał stosowanie go zarówno do ogrodów prywatnych jak i publicznych. Ta 'dzikość' nie propagowała nieporządku i chaosu panującego w ogrodzie oraz stosowania wyłącznie gatunków rodzimych ? dziko rosnących. Była to natomiast sztuka mieszanina roślin dzikich oraz uprawianych (także tropikalnych i subtropikalnych), które mogły przetrwać na dworze cały rok, w warunkach zbliżonych do naturalnych np. na terenach podmokłych.

Dziki ogród poprzez swoja formę miał na celu pokazanie indywidualnego piękna roślin w zależności od układu.

W Niemczech idee 'dzikiego ogrodu' propagował Karl Foerster

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziki_ogród