Z wizytą u dentysty. Krótko o stomatologii

a są nazywane kompozytami i są materiałem, który obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach. Zaletą tego materiału jest bardzo duże podobieństwo do szkliwa, które naturalnie występuje w naszych zębach, jest światło

Z wizytą u dentysty. Krótko o stomatologii protezy zębowe jastrzębie

Wypełnienia kompozytowe u dentysty

Dentystyczne leczenie ubytków w uzębieniu odbywa się przy pomocy nowoczesnych materiałów, które są twarde i wytrzymałe. Nowoczesne wypełnienia są nazywane kompozytami i są materiałem, który obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach.

Zaletą tego materiału jest bardzo duże podobieństwo do szkliwa, które naturalnie występuje w naszych zębach, jest światłoutwardzalne co sprawia że zaraz po wykonanym zabiegu możemy normalnie jeść. Cały zabieg nie jest bardziej skomplikowany niż tradycyjne wypełnienie, jest również dość tanie. Właśnie dlatego warto zapytać swojego dentystę czy stosuje materiał kompozytowy.


Cytat z Wikipedii o stomatologii

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Czym jest siekacz - Wikipedia

Siekacz (łac. dens incisivus, l. mn. dentes incisivi) ? jeden z zębów charakterystycznych dla uzębienia heterodontycznego. Jest zębem jednokorzeniowym o koronie jedno-, dwu- lub trójguzkowej. Siekacze znajdują się w przednim odcinku szczęki lub na kości siekaczowej bądź żuchwy. Służą do chwytania i odcinania kawałków pożywienia. Mają kształt stożkowaty lub dłutowaty. U niektórych zwierząt (gryzonie, słoniowate i świniowate) rosną przez całe życie (tzw. zęby hypselodontyczne). U przeżuwaczy siekacze górne nie występują. Ciosy słoni są zmodyfikowanymi siekaczami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Siekacz