Ogrodzenie posesji w praktyce

azale, a nawet nowocześnie wyglądać. Dlatego wielu gospodarzy, zamiast likwidować posiadane przez siebie tradycyjne płoty drewniane, sięga po sprawdzone metody ich renowacji. Zajmują się także ich malowaniem i dostawianiem nowy

Ogrodzenie posesji w praktyce bramy i furtki śląsk

Sposoby dbania o płoty drewniane

Stawianie płotów stanowi tradycyjną metodę ogradzania różnych posesji. Trzeba również przyznać, że dobrze zadbane płoty drewniane potrafią bardzo okazale, a nawet nowocześnie wyglądać. Dlatego wielu gospodarzy, zamiast likwidować posiadane przez siebie tradycyjne płoty drewniane, sięga po sprawdzone metody ich renowacji.

Zajmują się także ich malowaniem i dostawianiem nowych elementów. Wydaje się, że możliwość przeprowadzania przy płotach własnych prac konserwatorskich stanowi ich dodatkową zaletę, ponieważ w przypadku nowoczesnych ogrodzeń bywa tak, że właściciel nie jest w stanie samodzielnie ich naprawić i musi zawsze korzystać z fachowej pomocy, co wiąże się z koniecznością poniesienia odpowiednich kosztów.


Ogrodzenie naszej posesji

Ogrodzenie posesji to jedna z podstawowych rzeczy, które robi się przy budowie domu lub kupieniu ziemi. Rodzaj płotu jakie wybierzemy musi spełniać nasze wymagania. Bardzo dużo zależy od przeznaczenia działki oraz sąsiedztwa. Zazwyczaj stawia się porządniejszy płot z przodu posesji, a po bokach ustawia się siatkę.

Jednak niektórzy bardziej cenią sobie prywatność więc decydują się na betonowy płot z czterech stron. Inni natomiast otaczają się płotem z drucianej siatki oraz montują prostą furtkę. Płot powinien też dobrze komponować się z naszą nieruchomością oraz płotami sąsiadów.


Definicja furtki w Wikipedii

Furtka lub furta ? wąskie przejście w ogrodzeniu zamykane najczęściej drzwiczkami. Często stawiana w pobliżu bramy albo w samej bramie. Również wąskie przejście w murach (fortyfikacjach). Umożliwia ruch pieszy (bez otwierania bramy).

Furta w klasztorze to także wejście, strzeżone przez zakonników (furtiana lub furtiankę), przeznaczone do komunikacji klasztoru ze światem zewnętrznym.

Określenie "furtka" używane jest również w przenośni, np. sposób na obejście czegoś (decyzji, przepisu itp.)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Furtka