Naprawa Twojego auta nie musi być droga

wy sposób, a składa się na to wiele czynności. Przede wszystkim musimy dbać o niego na co dzień, ale dodatkowo odpowiednio zajmować się nim, gdy ulegnie awarii. Jeśli już do tego dojdzie, należy niezwłocznie udać się

Naprawa Twojego auta nie musi być droga

Co zrobić, gdy zepsuje się auto?

Każdy z pewnością chciałby, by jego samochód zawsze był sprawny i gotowy do drogi. Aby mogło tak być, musimy oczywiście dbać o niego we właściwy sposób, a składa się na to wiele czynności. Przede wszystkim musimy dbać o niego na co dzień, ale dodatkowo odpowiednio zajmować się nim, gdy ulegnie awarii. Jeśli już do tego dojdzie, należy niezwłocznie udać się do sprawdzonego serwisu i zapewnić sobie usługi najwyższej jakości. Dzięki temu każda awaria zostanie naprawiona szybko i skutecznie, a my unikniemy zbędnych komplikacji oraz niedogodności. Nigdy nie warto podejmować się napraw na własną rękę, ponieważ w ten sposób możemy jedynie pogorszyć sytuację, która i tak jest już dla nas bardzo niekomfortowa.


Historia gaźnika

Gaźnik został wynaleziony w 1876 roku przez Gottlieba Daimlera. Gaźniki były najpowszechniejszym sposobem zasilania silników benzynowych aż do lat 80. XX wieku. Wyparte praktycznie całkowicie zostały z motoryzacji w latach 90. przez układy wtryskowe zapewniające dzięki sterowaniu komputerowemu dawkowanie paliwa zależne od aktualnych parametrów pracy silnika co przekłada się na lepszą wydajność i oszczędność paliwa.

Gaźniki są używane w dalszym ciągu do zasilania niewielkich silników w motorowerach, skuterach, kosiarkach, spalinowych modelach zdalnie sterowanych. Samochody z silnikami wyposażonymi w gaźniki stosowane są w niektórych sportach motorowych (NASCAR).

W Rosji do 17 kwietnia 2012 produkowana była Łada 2105/2107 z silnikiem benzynowym zasilanym gaźnikiem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ga%C5%BAnik


Czy naprawy w serwisach są opłacalne?

Dla wielu z nas oddawanie samochodu do serwisu to dość spory wydatek i często staramy się różnymi sposobami ominąć taką konieczność. Zwykle uznajemy, że nie warto płacić zbyt wiele za takie usługi, jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że aby samochód był naprawiony tak, jak należy, koniecznie powinien zająć się tym specjalista. Jeśli powierzymy naprawę niedoświadczonej osobie, może okazać się, że wydamy jeszcze więcej, niż się spodziewaliśmy i mimo wszystko cały problem zakończy się w warsztacie. Zamiast więc szukać oszczędności, lepiej od razu oddać samochód do warsztatu i mieć pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak powinno. Będzie to dla nas o wiele bardziej opłacalny.