Jak trenować z dobrym efektem

iłownię... Wiele osób ma z tym problem. Początki są najtrudniejsze, a tyle się w internecie czyta o tym, ze słomiany zapał większości ćwiczących jest wręcz powalający. Ja dla przykładu bardzo chcę iść na siłk

Jak trenować z dobrym efektem Należy wspierać się w spocie, odżywki typu znacznie poprawią rezultaty wysiłku fizycznego. Kilka zdań o sporcie.

Motywacja ćwiczeniowa

Znaleźć motywację, aby pójść na siłownię... Wiele osób ma z tym problem. Początki są najtrudniejsze, a tyle się w internecie czyta o tym, ze słomiany zapał większości ćwiczących jest wręcz powalający.

Ja dla przykładu bardzo chcę iść na siłkę, ale nie mówię sobie 'jutro' albo coś w tym stylu. Jednak gorzej jest chyba z osobami, które kupiły karnet na rok, ciuchy, odżywki i treningi z trenerem i nie pojawiły się na siłowni ani razu. To jest spory problem, a wynika właśnie ze zbyt małej motywacji do ćwiczeń.


Przedtreningówki- definicja

Suplementy stosowane przed treningiem to preparaty przeznaczone głównie dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Ich zadaniem jest zwiększenie wydolności organizmu w trakcie wysiłku. Mają za zadanie wywoływać efekt pobudzenia organizmu, zwiększenia jego koncentracji oraz zwiększenia intensywności ćwiczeń. Dobór suplementów przedtreningowych powinien być uzależniony od rodzaju treningu, stosowanej diety oraz od indywidualnych potrzeb organizmu

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


O żywieniu sportowców w Wikipedii

Wydatek energetyczny dla poszczególnych grup ludności jest różny. W sporcie jest on zwiększony i wykazuje zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami sportowymi. Zależy on również od cyklu treningowego oraz czasu trwania wysiłku fizycznego. Zapotrzebowanie na energię sportowców wielu dyscyplin jest podobne i zbliżone do wielkości 72 kcal/kg m.c. Różni się ono w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych, osiągając odpowiednio: 76 i 66 kcal/kg m.c. Sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe często mają trudność w osiągnięciu wysokiego poboru energii. Rozwiązaniem jest spożywanie częstych, skoncentrowanych posiłków. Przybliżony procentowy udział składników pokarmowych w pokrywaniu zapotrzebowania energetycznego u sportowców powinien wynosić: 10-15% dla białek, 20-30% dla tłuszczów i 55-65% dla węglowodanów. Jest on zbliżony do wartości przewidywanych dla ogółu ludności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców