Hydraulika siłowa

iom maszyny. W celu wykonania napraw należy zakupić części zamienne. Czyli te elementy mechanizmów maszyny, które uległy zużyciu lub awarii. Wystarczy je wymienić i jest po problemie. Niektóre części zalicza się

Hydraulika siłowa

Jakie części zamienne kupić?

Jak wiemy wszelkiego rodzaju urządzenia mechaniczne z czasem się zużywają. To zużycie wymaga napraw - w celu zapobiegania dalszym uszkodzeniom maszyny.

W celu wykonania napraw należy zakupić części zamienne. Czyli te elementy mechanizmów maszyny, które uległy zużyciu lub awarii. Wystarczy je wymienić i jest po problemie.

Niektóre części zalicza się do materiałów eksploatacyjnych ponieważ mają relatywnie niską żywotność.


Budowa koparkoładowarki

Budowa koparkoładowarki

Podstawowe zespoły koparkoładowarki to:

podwozie,
nadwozie,
układy robocze.

Podwozie

Podwozie stanowi rama spoczywająca na dwóch mostach napędowych. Most przedni skrętny zamocowany jest wahliwie do ramy, tylny zaś sztywnie. Zapewnia to uzyskanie poprzecznego przechyłu mostu przedniego i utrzymanie stałego kontaktu kół z podłożem.
Nadwozie

Nadwozie składa się z kabiny operatora zamontowanej do ramy, maski silnika, błotników i podestów roboczych, zbiorników oleju i paliwa. W kabinie znajdują się dźwignie sterujące osprzętem roboczym, kierownica do sterowania maszyną, pulpity ze wskaźnikami do kontroli prawidłowej pracy i przyciski. Konstrukcja ROPS/FOPS zapewnia operatorowi bezpieczeństwo przed zgnieceniem pod ciężarem maszyny w przypadku jej przewrócenia się. Zabezpiecza go także przed spadającymi przedmiotami.
Układy robocze
Układy robocze, ładowarkowy i koparkowy, zapewniają wysoką trwałość i niezawodność działania. Ładowarkowy układ roboczy umożliwia osiąganie optymalnych kątów wysypu w całym zakresie pracy układu. Charakteryzuje się dużym udźwigiem, dużą siłą wyrywającą oraz dużą odpornością na obciążenia dynamiczne. Koparkowy układ roboczy jest typu podsiębiernego, obrotowy z amortyzacją obrotu, z przesuwem poprzecznym, o dużej wytrzymałości mechanicznej i stabilności2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Koparko%C5%82adowarka


Jakich maszyn wymaga transport na placu budowy?

Plac budowy to obszar, na którym wykonuje się rozmaite prace budowlane począwszy od różnego typu wykopów, po montaż czy transport poszczególnych elementów. W tym ostatnim przypadku zadania nie mogłyby być wykonywane, gdyby nie maszyny budowlane, które umożliwiają transport zarówno poziomy jak i pionowy. Trudno więc sobie wyobrazić plac budowy bez takiego sprzętu jak różnego rodzaju podnośniki czy wyciągi. Oczywiście transport mechaniczny, to nie jedyny rodzaj transportu z jakim mamy do czynienia na placu budowy, ponieważ wciąż nieodzowny jest także transport ręczny. Jednak bez odpowiedniego oprzyrządowania i maszyn, zwłaszcza te najcięższe prace budowlane na pewno przebiegałyby znacznie wolniej.