Dentysta w centrum uwagi - krótko i na temat

azywane kompozytami i są materiałem, który obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach. Zaletą tego materiału jest bardzo duże podobieństwo do szkliwa, które naturalnie występuje w naszych zębach, jest światłoutward

Dentysta w centrum uwagi - krótko i na temat dobry dentysta żory

Wypełnienia kompozytowe u dentysty

Dentystyczne leczenie ubytków w uzębieniu odbywa się przy pomocy nowoczesnych materiałów, które są twarde i wytrzymałe. Nowoczesne wypełnienia są nazywane kompozytami i są materiałem, który obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach.

Zaletą tego materiału jest bardzo duże podobieństwo do szkliwa, które naturalnie występuje w naszych zębach, jest światłoutwardzalne co sprawia że zaraz po wykonanym zabiegu możemy normalnie jeść. Cały zabieg nie jest bardziej skomplikowany niż tradycyjne wypełnienie, jest również dość tanie. Właśnie dlatego warto zapytać swojego dentystę czy stosuje materiał kompozytowy.


Dentysta i wizyta okresowa

Regularne wizyty u dentysty pomogą uniknąć kosztownego leczenia oraz zapobiegną problemem z naszymi zębami. Podczas wizyty u dentysty powinniśmy mówić o wszystkich ewentualnych dolegliwościach związanych z zębami. Sam dentysta sprawdzi stan naszych zębów, dziąseł, zgryzu itp. W razie wykrycia nieprawidłowości od razu zaproponuje odpowiednie leczenie.

Wizyta okresowa powinna odbyć się przynajmniej raz na pół roku, maksymalnie raz na rok. W takim czasie ubytki nie będą na tyle duże aby spowodować poważny problem, więc w razie potrzeby leczenie będzie szybkie i tanie.


Czym jest siekacz - Wikipedia

Siekacz (łac. dens incisivus, l. mn. dentes incisivi) ? jeden z zębów charakterystycznych dla uzębienia heterodontycznego. Jest zębem jednokorzeniowym o koronie jedno-, dwu- lub trójguzkowej. Siekacze znajdują się w przednim odcinku szczęki lub na kości siekaczowej bądź żuchwy. Służą do chwytania i odcinania kawałków pożywienia. Mają kształt stożkowaty lub dłutowaty. U niektórych zwierząt (gryzonie, słoniowate i świniowate) rosną przez całe życie (tzw. zęby hypselodontyczne). U przeżuwaczy siekacze górne nie występują. Ciosy słoni są zmodyfikowanymi siekaczami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Siekacz