Co musisz wiedzieć o ciuchach używanych

ciucholandach.Ciuchy z lumpeksuInwestowanie w swój ubiór jest nie tyle przyjemnością ile koniecznością, ponieważ bez ubrań wyjść nie można. Jednak jednorazowe zakupy ciuchowe mogą spowodować znaczne uszczuplenie nasze

Co musisz wiedzieć o ciuchach używanych Zmiana dużej części ciuchów nie musi wiązać się z sporym wydatkiem. Można zainwestować oraz resztę odzienia w dobrej cenie w lumpeksach. Na szybko o modzie, stylu i ciucholandach.

Ciuchy z lumpeksu

Inwestowanie w swój ubiór jest nie tyle przyjemnością ile koniecznością, ponieważ bez ubrań wyjść nie można. Jednak jednorazowe zakupy ciuchowe mogą spowodować znaczne uszczuplenie nasze budżetu, więc coraz więcej osób decyduje się na zakupy w lumpeksach.

Ciuchy z tzw. drugiej ręki nie koniecznie muszą być gorsze od tych nowości ze sklepowych półek, a czasami można trafić na prawdę świetne okazje. Markowe ciuchy w takich miejscach nie przekraczają 30% ceny z markowych sklepów, co prawda są używane, ale jeżeli komuś to nie przeszkadza to może bez problemu ubrać się w firmowe odzienie za dosłownie ułamek ceny.


Spodnie - jeansy

Pierwsze noszone spodnie bardziej przypominały współczesne rajstopy i ludzie nosili je już kilka wieków przed nasza erą. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i spodnie przybierają różne formy i są wytwarzane z różnych materiałów.

Najpopularniejszym materiałem, który jest bardzo rozpoznawalny jest jeans. Mocne i dość grube tworzywo do dzisiaj jest podstawowym materiałem na spodnie, które potocznie nazywamy właśnie jeasn'y. Oryginalne jeansy zawsze były niebieskie, jednak teraz można spotkać barwione na przeróżne kolory, w tym czarne.


Historia odzieży. Cytat z Wiki

Najstarsze ubrania tworzone były ze skór, futer, liści i trawy. Najstarsze odnalezione przez archeologów kościane igły datowane są na 30 tysięcy lat przed naszą erą (znalezisko w Rosji, w roku 1988, blisko Kostionki).

Przypuszcza się, że najstarsza odzież pojawiła się około 170 tys. lat temu2.

Jednak wedle badań nad genealogią wszy ludzkiej, zrelacjonowanych przez M. Ryszkiewicza, wesz odzieżowa ewolucyjnie oddzieliła się od wszy głowowej około 42-72 tysięcy lat temu, co zdaje się świadczyć, że w tym mniej więcej czasie pojawił się ubiór jako część naszego wyposażenia kulturowego3. Mowa tu oczywiście o pełnym ubiorze ze skór, w którym mogły się zadomowić pasożyty. Nie wiemy jednak, czy pewne skromne elementy ubioru, jak na przekład przepaski biodrowe czy spódniczki z liści lub traw, jakich do dzisiaj używają plemiona tradycyjne, nie pojawiły się wcześniej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież