Co i jak z tymi weterynarzami

afi w ręce profesjonalisty. Nie każdy gabinet jest dobry.Kiedy należy zabrać zwierzę do weterynarza?Zwierzęta tak samo jak ludzie od czasu do czasu potrzebują odpowiedniej pomocy. Nie zawsze możemy pomóc im samodzielnie,

Co i jak z tymi weterynarzami Wizyta z kotem u zwierzęcego lekarza nie zawsze jest przyjemna, ale powinniśmy wybrać dobry gabinet. Dobre wyjście to poszukać i mieć pewność, że nasz zwierzak trafi w ręce profesjonalisty. Nie każdy gabinet jest dobry.

Kiedy należy zabrać zwierzę do weterynarza?

Zwierzęta tak samo jak ludzie od czasu do czasu potrzebują odpowiedniej pomocy. Nie zawsze możemy pomóc im samodzielnie, dlatego czasem konieczna jest wizyta u odpowiedniego specjalisty, który jest w stanie zapewnić odpowiednią opiekę i leczenie w razie konieczności. Każdy, kto posiada domowego pupila wie doskonale, że martwi nas ich złe samopoczucie lub zły stan zdrowia. Nie warto więc czekać, aż sytuacja rozwinie się w niepokojącym kierunki, lecz lepiej od razu umówić wizytę u weterynarza i sprawdzić, czy nie dzieje się coś złego. W końcu choroba lub inne dolegliwości mogą dotknąć każde zwierzę i w takiej sytuacji warto podjąć wszelkie środki, by zapewnić mu pomoc, jakiej potrzebuje.


Regularne badania. Czy warto?

Warto. Regularne badania naszego psa czy kota są tak samo ważne jak badania kontrolne u ludzi. Nie mówię tutaj oczywiście o zestawie badań toksykologicznych czy innych, ale podstawowe badania. Pozwalają one wykryć ewentualne problemy ze zdrowiem naszego zwierzęcia w bardzo wczesnym etapie.

Regularne ważenie może być istotne dla zwierząt starszych i po zabiegach kastracji czy sterylizacji. Otyłość to ich największy wróg, który skraca życie zwierzęcia. Zachęcam więc do regularnych wizyt w gabinetach weterynaryjnych.


W Wikipedii: Lekarz weterynarii

Lekarz weterynarii (pot. weterynarz, staropol. konował) ? przedstawiciel jednej z trzech nauk lekarskich (obok medycyny i stomatologii); w Polsce osoba, która ukończyła 5,5-letnie studia na jednym z wydziałów medycyny weterynaryjnej i uzyskała prawo do wykonywania zawodu nadawane przez okręgową izbę lekarsko-weterynaryjną, posiadająca kwalifikacje do badania i leczenia zwierząt oraz do kontroli środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii