Chcesz zainwestować w energię słoneczną?

wspomagania centralnego ogrzewania, chłodzenia budynków, ciepła technologicznego. Do celów tych służą cieczowe kolektory płaskie i próżniowe. Schemat prostej instalacji do podgrzewania ciepłej wody użytkowej zawie

Chcesz zainwestować w energię słoneczną? zestawy fotowoltaiczne poznań

Jak jest wykorzystywany kolektor fotowoltaiczny?

Kolektory słoneczne najpowszechniej wykorzystywane są do:

podgrzewania wody użytkowej,
podgrzewanie wody basenowej,
wspomagania centralnego ogrzewania,
chłodzenia budynków,
ciepła technologicznego.
Do celów tych służą cieczowe kolektory płaskie i próżniowe. Schemat prostej instalacji do podgrzewania ciepłej wody użytkowej zawiera:

kolektory słoneczne (w domkach jednorodzinnych od dwóch do czterech),
regulator (uruchamiający pompę obiegu gdy zaistnieje odpowiednia różnica temperatur pomiędzy wyjściem z kolektora a zbiornikiem),
pompÄ™,
naczynie przeponowe (kompensujące rozszerzalność temperaturową czynnika),
zbiornik magazynujący ciepłą wodę użytkową, z dwiema wężownicami lub płaszczami grzejnymi (dolna zasilana czynnikiem z kolektorów słonecznych, górna innym źródłem ciepła),
inne źródło ciepła (kocioł, pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny#Popularne_zastosowania


Zasady montażu paneli słonecznych na nowych domach

Wykonywanie planu budowy nowego domu dokonywane jest przez architektów i budowlańców oraz specjalistów z zakresu prawa budowlanego i przepisów bhp. Stworzony przez nich plan budowy powinien być w pełni racjonalny, a jednocześnie nowoczesny i pozwalający na zaprowadzanie domowych oszczędności. Na życzenie klientów mogą oni również zaplanować, w których miejscach działki budowlanej staną tzw. drzewa fotowoltaiczne. Zadbają również o bezpieczeństwo osób montujących kolektory słoneczne, takie osoby muszą przecież pracować na wysokościach, a jednocześnie dokładnie wykonywać wszystkie zlecone sobie zadania. Także montaż paneli słonecznych na nowych domach musi odbywać się zgodnie z wcześniej przyjętym planem.


Fotowoltaika - czym jest, definicja:

Fotowoltaika (PV) - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika